Yüksek Kalite Yem Nedir?
Yüksek Kalite tam gıda yemin, pellet ve diğer yemlerden FARKI; Buharlar ile ısıtılıp yüksek anlık ısıl işlem görmesidir.(Yani PİŞMİŞ yemdir). 
YÜKSEK KALİTE YEM; Karışık tohumlu yem +mama+amino asitler+mineral+prebiotik+porbiyotik toplamından oluştuğundan farklı ek besin vermenize gerek kalmaz.
%35 Yem +%20 mama +%10 Kabuk+%1 Vitamin-Mineral=%66 Bu yüzden sıradan karışık tohum yemlerden %35 daha faydalı ve ısıl işlem gördüğü için %35 sindirlebilirliği daha yüksek bir yemdir.
Yüksek kalite yem verildiğinde mamaya ihtiyaç kalmaz en az %20 maliyet ve zaman kazanılır.
Karışık yem tohumlarında %10 kabuk vardır. YÜKSEK KALİTE YEMDE ise kabuk yoktur bu yüzden temiz ve hijyeniktir.
Kuş bakımında zaman ve para kazandırır Ekstra masraf ve zaman harcamazsınız . Suluklar temiz kalır,ağır kokular oluşmaz,temizlik zamanı azalır ve atık miktarı düşer.
Karışık tohum  yemlerin içerisinde ekstra vitamin ve mineral yoktur. YÜKSEK KALİTE YEMDE ise ekstra vitamin ve mineral mevcuttur.
YÜKSEK KALİTE YEMDE kuşların ihtiyacı olan tüm  tohumlar homajen olarak her tek tanede orantılı olarak vardır. Bunun dışında hiçbir hormon ve alıştırıcı katkı maddesi kullanılmaz.
 YÜKSEK KALİTE YEM içerisinde tohumlardan gelecek mantar bakterileri ısıl işlem gördüğü için kesinlikle yoktur, antimetaboitler zararsız hale gelir.
YÜKSEK KALİTE YEMİN  içeriğinde tohum üzerinde bulunan ve kuşlarda astım ve üst solunum yolu hastalıkları yapacak toz ve benzeri etken maddeler yoktur. Tamamen STERİL yemdir
YÜKSEK KALİTE YEMİN İÇERİĞİNDE tohumlar tarladayken kullanılan veya su ile verilen Zirai ilaç veya Kimyasallar yoktur. YÜKSEK KALİTE YEM ısıl işlem görmesi sebebiyle tohum tarlada yetiştirirken gerek topraktan gerekse de sulamadan alıp bünyelerinde barındırdıkları SALMONELLA gibi hastalıkları yok eder. Tamamen steril bir yemdir
YÜKSEK KALİTE YEMDE bağırsaklarda coccidiosis(eimerosis)  besleneceği gıda kalmaz. Klasik şekilde beslenen kuşlarda görülen bu problem yaşanmaz. (Coccidiosis ile mücadelede kullanılan kimyasal ilaçlar uzun süreli kullanımı KISIRLIĞA yol açmaktadır)
YÜKSEK KALİTE YEM ısıl işlem sırasında ham proteinin,amino asitlerin ve yağın faydalanır hale gelmesini sağlayarak yemden yararlanma oranını %30-40 arası artırır
YÜKSEK KALİTE YEM hububatın ve tohumların içerisindeki nişastayı kolay hazmedilir hale getirir.
YÜKSEK KALİTE YEMİ tüketen damızlık kuşlar yavruları beslediklerinde yavruda mayalanma yapmadığı için YAVRU ÖLÜMLERİ AZALIR
YÜKSEK KALİTE YEM ile yavru gelişimini klasik yem ile bakılanlardaki yavrulara göre daha erken tamamlar. Yeme düşme süresi azalır. Dolayısıyla yavru ölümü minimuma iner.
YÜKSEK KALİTE YEM yiyen kuşlarda GURSAK MANTARI görülmez
YÜKSEK KALİTE YEM yiyen kuşun tüy kalitesi artar ara tüye girmesini engeller.
YÜKSEK KALİTE YEM, kuşların üreme kabiliyetlerini ve yumurta verimliliğini artırır.Bir sene içerisinde yavru ağız sayısını artırır. (Örneğin iki kere yumurta kuluçka yapan bir çift bu sayıyı 3-4 çıkartır)
YÜKSEK KALİTE YEM , kuşların ömrünü uzatır.
Kuşlarımıza karışık tohumlar vererek kaliteli bir gıda ile beslediğimizi düşünürken; şunu gözden kaçırıyoruz. Özellikle kümes ve salmalarda sürü halinde veya çift beslemelerde kuşlar ihtiyaçlarına göre değil beğendikleri tohumları yerler. Bu durum dengeli beslenmeyi önler. Yemlikte tüm yemler bitse bile tüm kuşlar farklı adette tohum yemiş olur. Bizler dışarıdan bakarak tüm yemlerin yediğini zannederiz. Oysa YÜKSEK KALİTE YEMLE beslenen sürü halindeki kuşların hepsi tek bir tane yem dahi yemiş olsa tüm dengeli karışımdan yararlanmış olur. Bununla beraber kafes,kümes,salmalarda vs dışkılardan çıkan koku ve fazla dışkı oranız azalır.
 Ürün Çeşitlerimiz:
ZENGİN PROTEİN TAM GIDA (RICH PROTEIN FULL FOOD)
ZENGİN PROTEİN YÜKSEK ENERJİ TAM GIDA (RICH PROTEIN HIGH ENERGY FULL FOOD)
NİRVANA; ZİRVE YEM RASYONU İLE DÜNYADA TEK OLARAK İÇERİĞİNDE CEVİZ,FINDIK,FISTIK,BADEM,SUSAM VE HİNDİSTAN CEVİZİ RASYONU İLE ÜRETİLMİŞTİR.